top of page
Forever Supergreens/ Супергринс

Forever Supergreens/ Супергринс

Код: 621 - 30 ќесички

Збогатете го вашиот ден со повеќе од 20 видови овошје и зеленчук. Зајакнете го имунитетот и задржете ја оптималната ПХ вредност во организмот и добијте моќни антиоксиданти за да изгледате и се чуствувате подобро. Растворете во вода или било која течност за да му ја дадете на вашето тело најдобрата супер храна која природата ја нуди и додајте зелена боја во вашата секојдневна рутина.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Спанаќ, овошна арома, аромат( малина и јагода), лимонска киселина, магнезиум, лист од брокули, стебла од јачмен, спирулина, комбинација од овошје и зеленчук, витамин Ц, лист од кељ, семки од грозје, зелен чај, гоџи бери, засладувач ( стевиа), витамин Е, алое вера листови во прав.

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Содржината на една ќесичка се раствара во 240ml вода или друг напиток и добро се промешува.

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  - Идеална комбинација од над 20 овошја, зеленчуци, супер храна и алое

  - Погоден извор на хранлива растителна храна секој ден

  - Висока содржина на антиоксидантни витамини Ц и Е.

  - Ги поддржува алкално - киселинската рамнотежа и имунитетот

 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден2.536,00 Regular Price
ден2.409,20Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page