top of page
Forever Plant Protein™ /Форевер растителен протеин

Forever Plant Protein™ /Форевер растителен протеин

 

 

390 грама

Форевер растителниот протеин холистички ги обезбедува протеините што ви се потребни за денот. Со алое вера во прав и вкус на ванила, шејкот растворен во растително млеко или вода е многу вкусен.

Веган формулата не содржи ниту млечни производи, ниту соја и обезбедува по 17 г протеини во една порција. Има мазна конзистенција за разлика од многу други растителни протеини, кои може да ни се чинат лесно песокливи. Протеините од грашок и тиква придонесуваат за нормална состојба на коските, како и за раст и одржување на мускулната маса. Вкусот на ванила е природен, а неговиот сладок вкус се должи на билката стевиа, која не содржи никакви калории и не влијае на шеќерот во крвта.

 

СОСТАВ

Грашок (Pisum sativum L.) изолат од протеин (59%), тиква (Cucurbita pepo L.) протеин во прав (26%), вкус (ванила), малтодекстрин, фруктоолигосахариди, средноверижни триглицериди во прав, згуснувач (гума гуар), вкус, средство против стврднување (магнезиум оксид), засладувач (стевиол гликозиди), сок од алое вера (Aloe Barbadensis) во прав. Алергени: може да содржи траги од зрнести култури и сулфити.

 

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

Препорачана дневна доза – растворете една мерна лажица во 240 мл вода или друг напиток и добро размешајте.

 

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Содржи влакна за ситост и поддршка за регулирање на начинот на кој телото ги користи шеќерите.
  • Без вештачки ароми или засладувачи.
  • Засладен со природна, растителна и без калории стевиа.
  • Природен вкус на ванила, извлечен од растенија.
  • Достава

    Достава со карго

ден3.673,00 Regular Price
ден3.489,35Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page