top of page
Forever Immublend/Форевер имубленд

Forever Immublend/Форевер имубленд

SKU: 671253175371

Код: 355
60 таблети

 

 

Нов додаток во исхраната, создаден за целосна поддршка на имунитетот. Патентирана смеса од фруктоолигосахариди, лактоферин, маитаке, шитаке, витамини C и D и цинк.

 • СОСТАВ

  СОСТАВ

  Патентирана смеса од фруктоолигосахариди, лактоферин, печурки маитаке во прав (Grifola frondolosa), печурки шитаке во прав (Lentinula edodes), екстракт од маитаке (Grifola frondolosa), витамин С, витамин D3 (како холекалциферол), цинк.

   

  ДРУГИ СОСТОЈКИ

  Микрокристална целулоза, хидроксипропил метилцелулоза, стеаринска киселина, магнезиев стеарат, кроскармелозен натриум, силициев диоксид, натриева карбоксиметилцелулоза, декстрин, декстроза, соев лецитин и натриев цитрат.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  По две таблети на ден како додаток на исхраната. ВНИМАНИЕ: консултирајте се со лекар пред употреба на овој додаток на исхрана ако сте бремена, се обидувате да зачнете или доите.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Ги поддржува сите аспекти од функцијата на имунолошкиот систем.
  • Обезбедува спектар на хранливи состојки за поддршка на имунитетот.
  • Се бори со слободните радикали.
 • RETURN & REFUND POLICY

  I’m a Return and Refund policy. I’m a great place to let your customers know what to do in case they are dissatisfied with their purchase. Having a straightforward refund or exchange policy is a great way to build trust and reassure your customers that they can buy with confidence.
 • ДОСТАВА

  Достава со Карго низ цела Македонија

ден1.252,00 Regular Price
ден1.189,40Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page