top of page
Forever Lean/Форевер Лин

Forever Lean/Форевер Лин

Код: 289
120 капсули

 

 

Форевер Лин содржи две револуционерни состојки кои допринесуваат за намалување на внесените калории од категоријата на масти и јаглехидрати. Заедно со физички вежби и здрав начин на исхрана, овој додаток во исхраната може да ви помогне да ја постигнете идеалната тежина.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  ОСНОВНИ СОСТОЈКИ

  Екстракт од листови од бодликава круша (Opuntia ficus-indica), екстракт од обичен бел грав (Phaseolus Vulgaris), хром (како хром трихлорид).

   

  ДРУГИ СОСТОЈКИ

  Микрокристална целулоза, хидроксипропил метилцелулоза, вода, стеаринска киселина (растителна), кроскармелизиран натриум, силициум диоксид, гума џелан (растителна), калиум ацетат.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  По една капсула со вода непосредно пред оброк, но не повеќе од 4 капсули дневно.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Допринесува за спречување на апсорпцијата на калории од масти и јаглехидрати.
  • Хромот му помага на организмот да го регулира нивото на шеќерот во крвта за нормална размена на материите.
  • Привремено го блокира апсорбирањето на калории од шеќерите.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден2.240,00 Regular Price
ден2.128,00Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page