top of page
Forever Fiber/Форевер фибер

Forever Fiber/Форевер фибер

Код: 464 - 30 пакетчиња

 

Влакната се важни за здравата и балансирана исхрана. Во брзото темпо на секојдневието, постои ризик да не успееме да ги внесеме потребните количини влакна преку храната. Новиот додаток во исхраната на Форевер е патентирана комбинација од брзо растворливи влакна, кои го помагаат варењето и ви помагаат да се чувствувате сити подолго време. Не содржи глутен и ви обезбедува 5 г влакна во удобни индивидуални дози. Растворете ги во алое, вода или друг пијалок во секое време и насекаде.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

  Пијте по едно пакетче Forever Fiber™ на ден. За оптимални резултати, истурете ја содржината во чаша и додадете вода, гел од алое вера или друга течност и темелно измешајте. Можете да го посипете производот и врз храната. Се препорачува Forever Fiber™ да се зема најмалку 30 минути пред или по други додатоци на исхраната, бидејќи влакната се врзуваат со некои хранливи материи и влијаат на нивната апсорпција.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • 5 грама диетални влакна во пакетче
  • Удобен начин за оптимално внесување на влакна
  • Лесно се раствораат во вода, гел од алое вера и други пијалоци
  • Брзо растворливи, без глутен, со ненаметлив вкус, без ронки
ден1.483,00 Regular Price
ден1.408,85Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page