top of page
Forever Daily/Форевер дејли

Forever Daily/Форевер дејли

SKU: 632835642834572

Код: 439
60 таблети

 

 

 

 

Форевер дејли со АОС го обезбедува најсовремениот систем за оптимално усвојување на хранливите материи. Нашата патентирана формула содржи 55 идеално балансирани нутриенти, обвиткани во алое. Помеѓу нив се и препорачаните дневни дози од незаменливите витамини и минерали. Форевер дејли е синергична комбинација за поткрепа на оптимално здравје и виталност секој ден!

 • СОСТАВ

  AOS ComplexТМ Advanced Cellular Support комбинација (калциев бисглицинат, магнезиев бисглицинат, цитрусови биофлавоноиди, гел од алое вера, хесперидин, коензим Q10, лутеин, ликопен, зеаксантин), стабилизатори (микрокристална целулоза, силициев диоксид), Forever FVX20 комбинација од плодови во прав (јаболка, цвекло, црвена пиперка, домати, јагоди, црвена боровинка, ацерола, зелка, спанаќ, лук, мангостан, акаи, капина, нар, сина боровинка, брокули, кељ, морков, тиква, грозје), L-аскорбинска киселина, агент против стврднување (масни киселини), D-алфа токоферол, железен бисглицинат, агент против стврднување (натриева карбокси метил целулоза), цинков бисглицинат, никотинамид, аромат (ванила), глазирачки агенти (натриева карбокси метил целулоза, тринатриев цитрат), декстрин, декстроза, средноверижни триглицериди, бакарен бисглицинат, бета-каротин, калиев јодид, калциев D-пантотенат, манганов бисглицинат, L-селенометионин, биотин, холекалциферол, рибофлавин, тиамин хидрохлорид, пиридоксин хидрохлорид, пиридоксал-5’-фосфат, цианкобаламин, хром пиколинат, фолна киселина, натриев молибдат.

   

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

  По две таблети дневно како додаток на исхраната.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Комбинација од 55 хранливи состојки, помеѓу кои и незаменливи витамини и минерали.
  • Го потхранува и заштитува организмот.
 • RETURN & REFUND POLICY

  I’m a Return and Refund policy. I’m a great place to let your customers know what to do in case they are dissatisfied with their purchase. Having a straightforward refund or exchange policy is a great way to build trust and reassure your customers that they can buy with confidence.
 • ДОСТАВА

  Вршиме достава со Карго низ цела Македонија.

ден1.285,00 Regular Price
ден1.220,75Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page