top of page
Forever Aloe Peaches / Нектар од Алое Вера и праска

Forever Aloe Peaches / Нектар од Алое Вера и праска

SKU: 364115376135191

Код: 77
1 литар

 

 

 

Веќе можете да се насладите на добриот квалитет на нашиот гел од Алое Вера, со додаток на вкусна овошна арома од сочни и зрели праски и парчиња од Алое Вера. Овој нектар ви дава различност, задоволство и вкусна наслада, а истовремено ви ги дава сите витамини, минерали и аминокиселини на нашиот пресен, стабилизиран Алое Вера Гел. Природниот концентрат и арома на праска му дава на нектарот свеж и прекрасен вкус.

 • ОПИС И СВОЈСТВА

   

  СОСТАВ

  Природно Алое Вера ( со парченца од пулпата), фруктоза, природна арома на праска, лимонска киселина, концентриран природен сок од праска, калиум сорбат, натриум бензонат, аскорбинска киселина, токоферол (витамин Е).

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Промешајте го добро. Конзумирајте од 60-120 мл секој ден.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Сите корисни својства кои ги содржи Алое Вера Гелот.
  • Цели парченца од Алое Вера.
  • Освежителен овошен вкус на природен сок од праски.
  • Идеален е за деца.
 • ДОСТАВА

  Вршиме дстава со Карго низ цела Македонија.

ден2.098,00 Regular Price
ден1.993,10Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page