top of page
ARGI+/АРГИ+L-аргинин и витамински комплекс

ARGI+/АРГИ+L-аргинин и витамински комплекс

SKU: 21554345656

Код: 473
300 грама

 

 

 

АРГИ+ обезбедува 5 г. L-аргинин во една доза плус синергични витамини, за да му ја дадат потребната енергија на вашето тело. L-аргининот е аминокиселина која има многу важна улога во телото - од делбата на клетките, до градбата на протеини и производството на азотен оксид. Измешајте го со вода или со нашиот алое вера гел и уживајте во вкусот на АРГИ+ .

 • СОСТАВ

  СОСТАВ

  Патентирана овошна мешавина Форевер: екстракт од гроздови лушпи (Vinis rotundifolia Extr.), екстракт од калинка (Punica granatum Extr.), екстракт од црвено вино (Vitis Vinifera Extr.), сок од боз во прав (Sambucus nigra, gr.), сок од малини во прав (Rubus idaeus gr.), сок од горчлива цреша во прав (Prunus cerasus gr.) , сок од капини во прав (Rubus Fruticosus gr.), сок од црно француско грозје во прав (Ribes nigrum var. gr.), сок од боровинки во прав (Vaccinium myrtillus gr.); витамин С (како аскорбинска киселина); витамин D3 (како холекалциферол); витамин K2 (како менахинон); витамин В6 (како пиридоксин хидрохлорид); витамин В12 (како цианкобаламин); фолна киселина; L-аргинин.

   

  ДРУГИ СОСТОЈКИ

  Лимонска киселина, природен аромат на шумски плодови, силициев диоксид, d-рибоза, монокалиев фосфат, засладувачи - ксилитол, сукралоза.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Една дозерка Арги+ се раствора во 240 мл вода или друг пијалок и се зема еднаш на ден.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • L-аргининот е познат како „чудесната молекула".
  • Патентираниот овошен микс дава дополнителна антиоксидантна моќ.
  • Го подобрува производството на азотен оксид.
 • RETURN & REFUND POLICY

  I’m a Return and Refund policy. I’m a great place to let your customers know what to do in case they are dissatisfied with their purchase. Having a straightforward refund or exchange policy is a great way to build trust and reassure your customers that they can buy with confidence.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден4.513,00 Regular Price
ден4.287,35Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page