top of page
Aloe MSM Gel/Гел со Алое Вера и МСМ

Aloe MSM Gel/Гел со Алое Вера и МСМ

Код: 205 - 118 мл

 

 

Нов смирувачки гел кој брзо делува на болките во зглобовите и коските. Содржи метил сулфонил метан (МСМ) – Органски сулфур со антивоспалително и смирувачко дејство. МСМ е во состав со стабилизиран гел од Алое Вера, кој што навлегува длабоко во кожата, за да ги пренесе со себе сите корисни состојки и екстракти од билки.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Гел од Алое Барбаденсис (Стабилизиран гел од Алое Вера), вода, диметил сулфон (МСМ), глицерин, триетаноламин, диметикон, екстракт од мечкино грозје (Arctostaphylos Uva Ursi), натриум хиалуронт, алантоин, токоферол (природен витамин Е), масло до листови на чајно дрво (Melaleuca Alternifolia), екстракт од рузмарин (Rosmarinus Officianilis), екстракт од кора на бела врба (Salix Alba), полисорбат 80, аскорбинска киселина, карбомер, динатриум етиленди-аминтетраоцетна киселина, метилпарабен, диазолидинил карбамид.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Нанесете рамномерно и втријте го во кожата преку масажа. Избегнувајте контакт со очи. Ако случајно дојде во допир со очи исплакнете ги обилно со млаз вода во времетраење од неколку минути.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Ги ублажува болките и претставува против-воспалително средство.
  • Чист и проѕирен гел, не остава траги на облеката.
  • Брзо делува.
  • Идеален сопатник на Forever Freedom.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден1.703,00 Regular Price
ден1.617,85Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page