top of page
Aloe Moisturizing Lotion/Хидратантен лосион со Алое (виолетов крем)

Aloe Moisturizing Lotion/Хидратантен лосион со Алое (виолетов крем)

Код: 063 - 118 мл

 

 

СОСТАВ

Стабилизиран Алое Вера гел, дестилирана вода, С 12-15 акрил бензонат, стеаринска киселина, глицерил стеарат, хидрогениран полиизобутен, метил гликоцит-20, сорбитол, масло од семки од кајсија, полисорбат 60, триетаноламин, цетил алкохол, растворен колаген, хидрализиран еластин, масло од јојоба, токоферол (природен витамин Е), натриум хиалуронат, натриум РСА, екстракт од камилица, алантоин, диметикон, полиетиленгликол-100 стеарат, аскорбинска киселина, диазолидинил карбамид, метилпарабен, пропилпарабен, мирис.

 

ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

Рамномерно нанесете го врз лицето, рацете и телото. Најдобри резултати се добиваат, ако нежно се масира до целосно впивање на лосионот во кожата. Кога го користите како основа за шминка нанесете пообилно сe додека не се образува тенок слој.

 

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Хидратантен крем за лице и тело.
 • Крем за раце.
 • Не содржи ланолин.
 • Богат состав.
  ден1.110,00 Regular Price
  ден1.054,50Sale Price
  Product Page: Stores_Product_Widget
  bottom of page