top of page
Aloe Body Lotion /Алое лосион за тело

Aloe Body Lotion /Алое лосион за тело

Aloe Body Lotion на Форевер е одличен секојдневен навлажнувач за мека, мазна, хидрирана и здрава кожа. Лесната формула брзо се апсорбира за да ги испорача корисните својства на чистото алое вера и останатите навлажнувачки состојки.

Комбиниравме висока концентрација на чист гел од внатрешноста на листовите на алое вера со растителни масла и билки кои ќе ја негуваат вашата кожа. Алоето претставува идеална основа за нашата формула, бидејќи ја хидрира кожата и придонесува за нејзиниот здрав и младешки изглед. Аргановото масло содржи витамин Е и масни киселини кои помагаат за омекнување на кожата, а естерите од јојоба помагаат за нејзината подобра еластичност и затегнатост.

 

СОСТАВ (INCI)

Aloe Barbadensis Leaf Juice (Stablized* Aloe Vera Gel), Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Propanediol, C13-16 Isoparaffin, Glyceryl Stearate, Heptyl Undecylenate, Hydrolyzed Jojoba Esters, Rosa Canina Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Macadamia lntegrifolia Seed Oil, Arginine, Hydroxyacetophenone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, PEG-100 Stearate, Caprylyl Glycol, Potassium Sorbate, Hexylene Glycol, Ethylhexylglycerin, lsosorbide Dicaprylate, Niacinamide, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Citric Acid, Ascorbic Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Limonene, Hydroxycitronellal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Eugenol, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate.

 

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

Нанесете обилно и нежно масирајте додека лосионот целосно не се апсорбира во кожата.

 

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
  • Придонесува за хидратацијата на кожата и ја омекнува.
  • Ја поддржува природната бариера на кожата.
  • Поддржува здрав и младешки изглед на кожата.
  • Брзо се апсорбира и дава чувство на свиленкаста мекост без маснотии.
 
  • Достава

    Достава со карго

ден1.684,00 Regular Price
ден1.599,80Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page