Forever Royal Jelly/Матичен Млеч

Forever Royal Jelly/Матичен Млеч

Код: 036
60 таблети

 

 

 

Го барате изворот на младоста?
Го откривте! Нашиот 100% природен матичен млеч, создаден од пчелите со цел да се храни матицата. Тој е познат по своето својство да ја помага размената на материите, да дава енергија, да се бори со стресот, да го намалува процесот на стареење и да го отстранува уморот.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Матичен млеч во прав - 250 мг

  Сорбитол, фруктоза, лимонска киселина, природна арома на портокал, стеаринска киселина, магнезиум стеарат и силициум двооксид.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  По една таблета два пати на ден.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Витален додаток во исхраната.
  • Богат со витамини и минерали.
  • Ги содржи сите есенцијални аминокиселини.
  • Помага за олеснување на симптомите при стрес.
  • Високо квалитетен производ, целосно чист и замрзнат со вакумирање.
  • Има благопријатно дејство врз кожата.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден2.010,00 Regular Price
ден1.909,50Sale Price