top of page
Forever Marine Collagen™ / Форевер морски колаген

Forever Marine Collagen™ / Форевер морски колаген

Хидролизиран колаген од риба (вода, хидролизиран колаген од риба (21,4%)), овошен сок [јаболка (Malus domestica), ацерола (Malpighia glabra L.)] концентрат (19.6%), засладувач (еритритол, стевиол гликозиди), регулатор на киселост (лимонска киселина), витамин C (натриум аскорбат), згуснувач (пектин, гума акација), l-isoleucine, витамин A (бета каротен), концентрат од сок од морков (Daucus carota L.), екстракт од плод на гоџи бери (Lycium barbarum L.), аромат (мускат грозје, авокадо), екстракт од листови на зелен чај (Camellia sinensis L.), цинк (цинк глуконат), емулгатор (лецитин), коензим Q10, конзерванс (калиум сорбат), екстракт од црн пипер (Piper nigrum), биотин (D-биотин). Алергените се означени со болдирани букви.

 

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

По една ќесичка на ден.

 

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Помага за подобрување на хидратацијата на кожата.
  • Придонесува за подобрување на структурата на кожата.
  • Придонесува за позатегнат изглед на кожата.
  • Го поддржува здравјето на кожата.
  • Достава

    Достава со Карго

ден6.052,00 Regular Price
ден5.749,40Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page