top of page
Forever Lite Ultra/Протеински шејк со чоколадо/ванила

Forever Lite Ultra/Протеински шејк со чоколадо/ванила

Код ванила: 470/ Код чоколада: 471 - 375 грама

Составен дел на здравиот начин на живот со производите на Форевер. Новата формула содржи висококвалитетни соини протеини и уникатна мешавина од ензими, специјално создадена за разградување на протеините, правилно варење на храната и оптимално апсорбирање на аминокиселините. Содржи соја.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Ванила
  Соја протеин изолат, крем, фруктоза, фруктоолигосахариди, Аминоген® (патентирана протеаза мешавина), природен вкус на ванила,гуар гума, соин лецитин, калиум трифосфат, натриум трифосфат, биотин, сукралоза, аскорбинска киселина, д-алфа токоферил ацетат, ниацинамид, витамин А палмитат, цинк оксид, д-калциум пантотенат, калиум јодид, витамин Д3, пиридоксин хидрохлорид, пивски квасец, тиамин хидрохлорид, цианокобаламин, рибофлавин, фолна киселина, натриум селенит, бакарен сулфат, манган сулфат, железо фумарат, калциум карбонат, магнезиум оксид.

  Чоколадо
  Соја протеин изолат,крем, какао во прав, природен вкус на чоколадо, фруктоза, фруктоолигосахариди, сукралоза, гуар гума, соин лецитин, Аминоген® (патентирана протеаза мешавина), биотин, аскорбинска киселина, д-алфа токоферил ацетат, калиум трифосфат, натриум трифосфат, ниацинамид, витамин А палмитат, цинк оксид, д-калциум пантотенат, калиум јодид, витамин Д3, пиридоксин хидрохлорид, пивски квасец, тиамин хидрохлорид, цианокобаламин, рибофлавин, фолна киселина, натриум селенит, бакарен сулфат, манган сулфат, железо фумарат, калциум карбонат, магнезиум оксид.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Рачно или со миксер измешајте една рамна дозерка со 300 мл обезмастено млеко. При посебни прилики измешајте со кршен мраз или овошје. Пред секоја употреба добро протресете ја кутијата

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Составен дел од програмите за контрола на телесната тежина Forever F.I.T.
  • За вашиот здрав начин на живот со низок внес на јаглехидрати
  • Природна арома
 • ДОСТАВА

  Достава со карго  низ цела Македонија

ден1.647,00 Regular Price
ден1.564,65Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page