top of page
Forever Kids/Форевер кидс

Forever Kids/Форевер кидс

SKU: 126351351935

Код: 354
120 таблети

 

 

 

 

Новата усовршена формула со уште подобра комбинација од фитонутриенти, ги обезбедува децата со корисните материи кои им се потребни секој ден. Забавни и вкусни мултивитамини, кои им обезбедуваат на децата и возрасните незаменливи витамини, минерали и растителни состојки.

 • СОСТАВ

  ОСНОВНИ СОСТОЈКИ во 2 таблети

  Витамин А (како бета-каротин) 400 μg
  Витамин С (како аскорбинска киселина) 40 mg
  Витамин D (како холекалциферол) 2.5 μg
  Витамин Е (како d-алфа токоферил ацетат) 6 mg
  Витамин В1 (како тиамин мононитрат) 0.55 mg
  Витамин В2 (како рибофлавин) 0.7 mg
  Ниацин (како ниацинамид) 8 mg
  Витамин В6 (како пиридоксин хидрохлорид) 0.7 mg
  Фолат (како фолна киселина) 100 µg
  Витамин В12 (како цианокобаламин) 1.25 µg
  Биотин 25 µg
  Пантотенска киселина (како D-калциев пантотенат) 3 mg
  Железо (како железен бисглицинат) 2 mg
  Цинк (како цинк бисглицинат) 3.75 mg
  Патентирана мешавина 20 mg
  Црвена пиперка во прав, домати во прав, јагоди во прав, црвени боровинки во прав, акаи во прав, мангостан во прав, гоџи бери во прав, калинка во прав, сини боровинки во прав, брокули во прав, спанаќ во прав, кељ во прав, цвекло во прав, моркови во прав, тиква во прав, грозје во прав, јаболки во прав, екстракт од цреши ацерола во прав, зелка во прав, кромид во прав.

   

  ДРУГИ СОСТОЈКИ

  Сорбитол, ксилитол, природни аромати, лимонска киселина, екстракт од гроздови лушпи, стеаринска киселина, сукралоза, силициев диоксид, магнезиев стеарат, гума гуар, малтодекстрин. „Форевер кидс“ не содржи шеќер, аспартам или вештачки аромати.

   

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

  За деца над 6 години – две таблети дневно.
  За возрасни - четири таблети дневно.
  Препорачано е да се жвакаат.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Без вештачки обојуваки и конзерванси.
  • Основата на фитокомпонентите е извлечена од најдобрите суровини, вклучително брокули, цвекло, спанаќ и моркови.
 • RETURN & REFUND POLICY

  I’m a Return and Refund policy. I’m a great place to let your customers know what to do in case they are dissatisfied with their purchase. Having a straightforward refund or exchange policy is a great way to build trust and reassure your customers that they can buy with confidence.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден923,00 Regular Price
ден876,85Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page