top of page
Forever Freedom / Пијалок со Алое Вера за коскени заболувања

Forever Freedom / Пијалок со Алое Вера за коскени заболувања

SKU: 217537123517253

Код: 196
1 литар

 

 

 

 

Забележителна комбинација на чист, стабилизиран гел од Алое Вера на Форевер Ливинг со глукозамин, хондроитин сулфат, метил сулфонил метан (МСМ) и витамин Ц, назначени да помагаат на организмот со што би ги одржувале да бидат зглобовите здрави и подвижни, а воедно и да ги ублажуваат болките. Сам по себе гелот од Алое Вера содржи хранливи состојки, кои го појачуваат имунолошкиот систем, ги ублажуваат воспалителните процеси и ги зацврстуваат сврзните ткива, а во таа комбинација тој образува формула со изразен ефект кој исклучително лесно се апсорбира поради течната форма на Forever Freedom.

 • ОПИС И СВОЈСТВА

  СОСТАВ

  Природен Алое Вера Гел, сорбитол, природен концентрат на сок од портокал, фруктоза, глукозамин сулфат, хондроитин сулфат, природна арома на портокал, метил сулфонил метан, аскорбинска киселина, лимонска киселина, калиум сорбат, натриум бензонат, токоферол (витамин Е).

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Промешајте го добро. Конзумирајте од 90-115 мл секој ден.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Сите корисни својства на Алое Вера Гелот.
  • Ги одржува коските да бидат во добра форма и ги штити од симптомите на стареење.
  • Состојки кои што спречуваат воспаление и имаат аналгетско дејство.
  • Ефикасна, синергична формула за целосно здравје.
  • Ниска вредност на шеќери и прекрасен вкус на портокал.
 • ДОСТАВА

  Вршиме достава со Карго низ цела Македонија.

ден2.630,00 Regular Price
ден2.498,50Sale Price
Color
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page