top of page
Forever Bright Toothgel/Паста за заби со Алое

Forever Bright Toothgel/Паста за заби со Алое

Код: 028
130 грама

 

 

 

Оваа неабразивна формула е создадена на база на 100% стабилизиран гел од алое вера, за да ги исчисти, нахрани и одржува здрави вашите заби и непца. Неверојатниот вкус на ментол ќе му се допадне на целото семејство. Алое гелот за заби не само што ги чисти вашите заби воедно ги чува да бидат здрави и ги заштитува од кариес.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Стабилизиран Алое Вера Гел, сорбитол, хидриран силициум двооксид, глицерин, натриум лаурил сулфат, морски алги, (Chondrus crispus), арома, пчелен прополис, натриум сахарин, натриум бензоат, хлорофилин-бакар комплекс.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  За да ги зачувате забите здрави мијте ги после секој оброк, редовно проверувајте ја состојбата на забите кај стоматолог и избегнувајте ги малите ужинки помеѓу оброците.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Ги отсранува наслагите од забите.
  • Има ефект на белење.
  • Антибактериско дејство, ја смирува усната шуплина и инфекциите на непцата.
  • Помага при афти.
  • Не содржи флуор.
ден574,00 Regular Price
ден545,30Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page