top of page
Forever Aloe Mango/ Алое Вера гел со вкус на манго

Forever Aloe Mango/ Алое Вера гел со вкус на манго

СОСТАВ

Стабилизиран гел од алое вера [гел од алое вера (86,0%), витамин С (аскорбинска киселина), антиоксидант (аскорбинска киселина), регулатор на киселост (лимонска киселина)], природен концентрат на пире од манго, фруктоза, природна арома на манго.

 

ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

Две дози по 60 мл или три по 40 мл. Добро протресете пред употреба! Ставете го пијалакот во чаша, не пијте директно од пакувањето за да не влезат во него бактерии кои можат да го забрзаат расипувањето.

 

УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ

На суво и ладно место. Откако ќе се отвори, чувајте го исправено во ладилник (макс. 7°С) и консумирајте во рок до 30 дена. Не го подигајте пакувањето за грлото, за да не го оштетите.

 

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • 86% чист гел од алое вера.
  • Без конзерванси.
  • Извор на витамин C.
  • Вкусно природно пире од манго за дополнителен аромат.
  • Достава

    Достава со карго низ цела Македонија

ден1.925,00 Regular Price
ден1.828,75Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page