top of page
Arctic-Sea Super Omega-3/Арктичко море

Arctic-Sea Super Omega-3/Арктичко море

SKU: 284215376135191

Код: 376
120 гел капсули

 

 

Новата патентирана формула ги комбинира многу богатото со ДХА масло од калмари, ултра чисто омега-3 рибино масло и маслиново масло.
Оваа уникатна комбинација се предлага единствено од Форевер Ливинг Продактс и не само што содржи 33% повеќе од најполезната помеѓу омега-3 киселините - ДХА, туку и идеално го балансира соодносот на ДХА и ЕПА за оптимални резултати и дејство.

 • СОСТАВ

  СОСТАВ

  Природно рибино масло, масло од каламари, маслиново масло, масло од лимон (природен аромат), масло од лимета (природен аромат), d-алфа токоферол.

   

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

  По две гел капсули три пати дневно со храна.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Идеален сооднос помеѓу омега-3 масните киселини за оптимален ефект.
  • Пријатна и потполно природна цитрусова арома.
  • Производството не ја нарушува природната рамнотежа во океанот.
  • Чист извор на ЕПА и ДХА.
 • RETURN & REFUND POLICY

  I’m a Return and Refund policy. I’m a great place to let your customers know what to do in case they are dissatisfied with their purchase. Having a straightforward refund or exchange policy is a great way to build trust and reassure your customers that they can buy with confidence.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија.

ден1.960,00 Regular Price
ден1.862,00Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page