top of page
Aloe Vera Gel / Гел од Алое Вера

Aloe Vera Gel / Гел од Алое Вера

SKU: 364215376135191

Код: 15
1 литар

 

 

Од длабока древност Алое Вера е познато кај човекот како едно од најкористените растенија на земјата, кое што се употребува во многу држави ширум светот. Денес, благодарение на Forever Living Products, 100% стабилизираниот Алое Вера Гел може да стане дел и од вашиот режим на исхрана. Тоа неверојатно растение содржи над 200 различни компоненти, од кои што 18 се аминокиселини, витамини и минерали. Алое Вера Гелот може уште да се нарече и најсовршениот природен растителен сок. Дозволете легендарниот квалитет на Алое Вера да го промени вашиот живот!

 • ОПИС И СВОЈСТВА

  СОСТАВ

  Природен Алое Вера гел, сорбитол, аскорбинска киселина, лимонска киселина, калиум сорбат, натриум бензонат, ксантанова смола, токоферол (витамин Е).

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Промешајте го добро. Конзумирајте од 60-120 мл секој ден.

   

  ОСНОВНИ КАРЕКТЕРИСТИКИ

  • Алое Вера е лек од природата.

  • Можете да го конзумирате секојдневно како закрепнувачки додаток во исхраната.

  • Содржи природен против-воспалителен ефект.

  • Има позитивни резултати кај луѓе со стомачно-цревни и кожни проблеми, како и кај артритис.

  • Не отворена туба со гел има рок на траење до 4 години, а кога ќе ја отворите од 6-8 седмици (да се чува во фрижидер).

 • ДОСТАВА

  Достава вршиме со Карго низ цела Македонија.

ден1.925,00 Regular Price
ден1.828,75Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page