top of page
Aloe Propolis Creme/Крем со Алое и Прополис

Aloe Propolis Creme/Крем со Алое и Прополис

Код: 051 - 113 г

 

 

Уникатниот хидратантен алое прополис крем е еден од најпопуларните во гамата на Форевер Ливинг. Тој е комбинација од стабилизиран гел од алое вера со пчелен прополис и други компоненти, познати по доброто влијание врз кожата.

Основната состојка е нашиот уникатен стабилизиран гел од алое вера, на кој е додадено пчелен прополис за да се зајакнат антисептичките својства на производот. Прополисот е растителна смола преработена од пчелите со која ги дезинфицираат кошниците од штетни микроорганизми. Има ефикасни антибактериски, антивирусни и противпаразитни својства. Корисен е за човекот како внесуван внатрешно, така и применуван надворешно. Во производот додадовме и камилица – една од најпопуларните билки за нега на кожата. Благотворната формула ја комплетиравме со витамините А и Е, познати со природното смирувачко дејство.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Lanolin, Ethylhexyl Palmitate, Propolis Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Ceratonia Siliqua Fruit Extract, Ethylhexyl Stearate, Sorbitol, Diethylhexyl Adipate, Allantoin, Dimethicone, Lanolin Alcohol, Ascorbic Acid, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Triethanolamine, Aqua, Disodium EDTA, Citric Acid, Maltodextrin, Parfum, Coumarin, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

   

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

  Нанесете обилно на местото каде што има потреба.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Благотворно влијание кај кожни иритации.
  • Прополисот е природен антибиотик.
  • Создава заштитна бариера врз кожата.
ден1.463,00 Regular Price
ден1.389,85Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page