top of page
Aloe-Jojoba Conditioning Rinse/Балсам за коса со алое и jојоба

Aloe-Jojoba Conditioning Rinse/Балсам за коса со алое и jојоба

Код: 522 - 296 мл

Со истата нежна формула како и шампонот, нашиот балсам за коса е создаден да се грижи за вашата коса заедно со него. Баласамот ви дава сјај, здрав изглед и волумен.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Стабилизиран Алое Вера Гел, дестилирана вода, пропилен гликол, цетил алкохол, хидроксицетил хидроксиетил димониум хлорид, Cyamopsis tetragonolobus, ахидроксипропилтримониум хлорид, глицерил стеарат, хидролизиран пченичен протеин, диметикон, масло од јојоба, пантенол (провитамин Б5), имидазолидинил карбамид, метилпарабен, пропилпарабен, лимонска киселина, мирис.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Откако сте ја измиле косата со Шампон со Алое јојоба, нанесете Балсам со Алое и јојоба и втривајќи го во кожата. Оставете да делува 2-3 минути. Исплакнете обилно со вода и исушете ја косата.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Омекнува.
  • Ја штити косата.
  • Со балансиран pH.
  • Концентрат (користете економично).
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден1.284,00 Regular Price
ден1.219,80Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page