top of page
Aloe-Jojoba Conditioning Rinse/Балсам за коса со алое и jојоба

Aloe-Jojoba Conditioning Rinse/Балсам за коса со алое и jојоба

 

Добар балсам навистина може да го промени начинот на кој се грижите за вашата коса. Алое-јојоба балсамот на Форевер ја омекнува и измазнува косата, го олеснува чешлањето и стилизирањето. Освен тоа, длабински потхранува и ја подобрува хидратацијата на косата и кожата на главата. Не содржи сулфати.

Лесната формула е идеална за секојдневна употреба и вклучува три различни масла кои ја зачувуваат влагата без да ја оптоваруваат косата. Маслото од јојоба е богато со природни масти кои даваат јачина и придонесуваат за згуснување на косата. Аргановото масло, наречено „течното мароканско злато“ ја храни косата со антиоксидантната моќ на витаминот E. Додадовме и масло од шипки за да ја одржите вашата коса мека и навлажнета, а истовремено зајакната со витамини C, E и B.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

   

   

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

  По миењето со Алое-јојоба шампонот, со масажни движења нанесете го балсамот и оставете да делува 2-3 минути. Темелно исплакнете и исушете ја косата.

   

  СОСТАВ

  Aloe Barbadensis Leaf Juice (Stabilized* Aloe Vera Gel), Aqua, Cetyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Isoamyl Laurate, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Rosa Canina Fruit Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Hydrolyzed Jojoba Esters, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Isopropyl Alcohol, Citric Acid, Ascorbic Acid, Parfum, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Лесен балсам за секој тип коса.
  • Ја омекнува и измазнува косата.
  • Ја хидратира кожата на главата и косата.
  • Ја задржува влагата со три различни масла.
  • Нежен за скалпот.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден1.720,00 Regular Price
ден1.634,00Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page