top of page
Aloe Ever-Shield Deodorant Stick/Сув алое дезодоранс

Aloe Ever-Shield Deodorant Stick/Сув алое дезодоранс

Ќе се чувствувате свежи и самоуверени ако знаете дека за вас се грижи нашиот сув алое дезодоранс. Тој ви овозможува да се чувствувате чисто, се нанесува лесно и го зачувува чувството на свежина преку целиот ден. Не содржи штетни соли на алуминиум. Ever-Shield е вашата здрава алтернатива!

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Пропилен глукол, дестилирана вода, натриум стеарат, стабилизиран Алое Вера Гел, мирис, триклосан.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Секојдневно нанесувајте Aloe Ever-Shield под пазувите и уживајте во свежото и чисто чувство во текот на целиот ден.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Не содржи алуминумски соли.
  • Не остава траги на облеката.
  • Можете да го користите непосредно после бричење и депилација под пазувите.
  • Погодната форма на дезодорансот го прави исклучително економичен.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден537,00 Regular Price
ден510,15Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page