top of page
Aloe Body Wash/ Алое гел за туширање

Aloe Body Wash/ Алое гел за туширање

Најдоброто од природата за нега и чистење на кожата. Новиот Aloe Body Wash е формула без сулфати која нуди нежно, но комплетно миење со нежни состојки кои ја мијат нечистотијата и оставаат чувство на мекост и свежина.

Aloe Body Wash е pH балансиран за да помогне да се задржи влагата во кожата и да се подобри хидратацијата. Клучната состојка – алое вера, помага во борбата со стареењето преку стимулирање на хидратацијата, а витамините A, C и E ја негуваат кожата и придонесуваат за нејзиниот здрав изглед.

 

ПРЕПОРAЧAНА УПОТРЕБА

Нанесете на луфа или сунѓер и нежно насапунете го целото тело со кружни движења. Добро исплакнете.

 

СOСТАВ

Aloe Barbadensis Leaf Juice (Stabilized* Aloe Vera Gel), Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Propanediol, Sodium Methyl 2-Sulfolaurate, Sodium Cocoamphoacetate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Sodium Cocoyl Glycinate, Glycerin, Disodium 2-Sulfolaurate, Chondrus Crispus Extract, Arnica Montana Flower Extract, Hydrolyzed Jojoba Esters, Argania Spinosa Kernel Oil, Sodium Cocoyl Glutamate, Lauryl Glucoside, Hydroxyacetophenone, Sodium Lauroyl Lactylate, Glycol Distearate, Potassium Sorbate, Laureth-4, Sodium Hyaluronate, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Ascorbic Acid, Gluconolactone, Parfum, Linalool, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Sorbic Acid, CI 75810.

 

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Нежно, но моќно средство за туширање.
  • Ја отстранува нечистотијата и маснотијата и ја остава кожата чиста и мека.
  • Ја задржува влажноста на кожата.
  • Ја одржува и придонесува за хидратацијата на кожата.
  • За чисто и свежо чувство.
  • Достава

    Достава со карго

ден1.666,00 Regular Price
ден1.582,70Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page