top of page
Aloe Berry Nectar / Нектар од Алое и боровинки

Aloe Berry Nectar / Нектар од Алое и боровинки

SKU: 364215375135191

Код: 34
1 литар

 

 

 

Во неверојатно познатиот гел од Алое Вера додадовме освежителен концентрат од јаболко и боровинки за да ви предложиме арома во која ќе ужива целото семејство. Но нека не ве понесе само прекрасниот вкус, овој пијалок содржи и голем број на разни видови корисни состојки. Во него има витамин Ц и А, калциум и природен сок од боровинки. Сето тоа е додадено во нашиот беспрекорен Алое Вера Гел. Пробајте го! Ќе ви се допадне!

 • ОПИС И СВОЈСТВА

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Промешајте го добро. Конзумирајте од 60-120 мл секој ден.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Сите корисни својства на Алое Вера Гелот во комбинација со слаткиот вкус на боровинки.
  • Корисен е за оние кои имаат проблеми со бубрези и уринарниот тракт, како на пример цистит. Борвинката, всушност, ги прочистува бубрезите.
  • Во боровинката откривме моќен антиоксидант пикногенол со благотворно дејство врз заштитата на кожата.
  • Витаминот Ц кој го има во јаболковиот сок, како и пектинот, придонесуваат за прочистување на црниот дроб, којшто од своја страна потпомага во исфлувањето на токсините од кожата.
 • ДОСТАВА

  Вршиме достава со Карго низ цела Македонија.

ден1.925,00 Regular Price
ден1.828,75Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page