Gin-Chia/Додаток во исхрана со жен-шен

Gin-Chia/Додаток во исхрана со жен-шен

Код: 047
100 таблети

 

 

 

Две древни билки, соединети во едно современо чудо, идеално за динамичното секојдневие. Од запад – древната билка Salvia columbariae, а од исток жен-шен – природени производи, предлагаат неверојатна виталност и енергија без непријатни пропратни ефекти на кофеин. Секоја таблета содржи 75% од неопходната дневна доза на витамин Ц за возрасни, како и витамин А, витамин Б1, витамин Б2, калциум, железо, натриум, калиум, протеини, мед и лута црвена пиперка.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Oриентален жен-шен (Panax Ginseng-корен во прав) - 40 мг

  Сибирски жен-шен (Eleutherococcus Senticosus - корен во прав) - 20 мг

  Golden Chia (Salvia Columbariae-корен во прав) - 160 мг

  Сорбитол, пчелен мед, калциум трифосфат, аскорбинска киселина, (витамин Ц), желатин, багремова смола, изолиран соја протеин, микрокристална целулоза, силициум двооксид, стеаринска киселина, лута црвена пиперка, аскорбиски палмитат, природна арома на лимон.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  По една таблета три пати на ден.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Силен антиоксидант.
  • Природен антидепресант.
  • Добар извор на протеини.
  • Ја зголемува силата и издржливоста.
  • Помага кај проблеми во менопаузата, алергиска настинка и афтозен стоматит.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден1.112,00 Regular Price
ден1.056,40Sale Price