top of page
Gentleman’s Pride After Shave Balm/Балсам за после бричење

Gentleman’s Pride After Shave Balm/Балсам за после бричење

Код: 070 - 118 мл

Смирувачки 100% стабилизиран гел од алое вера со специјални хидратантни и омекнувачки материи, со пријатна арома. Бричењето ја дразни и оштетува кожата, но балсамот на Gentleman’s Pride ја регенерира, смирува и ја балансира влажноста на кожата.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Стабилизиран Алое Вера Гел, дестилирана вода, метил глукоцит-20, октил палмитат, диметикон, глицерил стеарат, полиакриламид, С13-14 изопарафин, лаурет-7, полиетиленгликол-100 стеарат, натриум хиалуронат, падимат 0, токоферол ацетат, ретинал палмитат, аскорбинска киселина, алантоин, екстракт од рузмарин, екстракт од камилица, имидазолидинил карбамид, метилпарабен, пропилпарабен, мирис.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Нанесете рамномерно после бричење или изложување на надворешните фактори.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Балсам за после бричење
  • Навлажнувач/омекнувач за кожа во секое време.
  • Не содржи алкохол.
  • Смирува и навлажнува.
  • Неповторлива свежа миризба.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден1.110,00 Regular Price
ден1.054,50Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page