top of page
Forever Therm/Форевер терм

Forever Therm/Форевер терм

Код: 463 - 60 таблети

 

Специјално формулиран производ за поддршка на термогенезата – способноста на организмот да согорува масти и калории за енергија. Содржи комбинација од билни екстракти и витамини, кои го стимулираат метаболизмот и ги зголемуваат енергетските нивоа.Клучните состојки се екстракти од зелен чај, семе од гуарана и кафе плус витамин С и многу В витамини.Forever Therm е одличен помошник за забрзување на слабеењето и за постигнување на побрзи резултати.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

  Се препорачуваат две таблети дневно, наеднаш или два пати по една таблета – наутро и на ручек. За оптимални резултати не земајте по 18.00 ч., поради природната содржина на кофеин во производот.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Има потенцијал да го стимулира метаболизмот, за да ви помогне да ја постигнете посакуваната тежина, кога се комбинира со здрав режим на исхрана и доволно движење.
  • Содржи моќни растителни екстракти и хранливи материи за поддршка на термогенезата.
ден2.289,00 Regular Price
ден2.174,55Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page