Forever Pomesteen Power/Овошен пијалок со антиоксидантно дејство

Forever Pomesteen Power/Овошен пијалок со антиоксидантно дејство

Код: 262 - 473 мл

Патентираната формула на Поместен Пауер има прекрасен вкус и содржи овошни сокови и екстракти од калинка, мангостан, малина, капина, сина боровинка и семе од грозје. Сите состојки во новиот антиоксидантен пијалок на ФЛП имаат исклучително голем капацитет на апсорбирање на кислородните радикали (ORAC), а најмоќни во тоа се соковите на калинката и мангостанот. Вредноста ORAC покажува до кој степен еден антиоксидант успева да се спротивстави на штетното дејство на слободните радикали. Уживајте во неверојатната антиоксидантна моќ на калинката и другите егзотични овошја во Форевер Поместен Пауер!

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Патентирана смеса од: сок од калинка (Punica granatum), сок од круша, сок од мангостан (Garcinia mangostana L.), сок од малина, сок од капина, сок од сина боровинка, екстракт од семе од грозје. Калиум сорбат (за зачувување на аромата), натриум бензоат (за зачувување на аромата).

   

  КОЛИЧИНА

  473 мл

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Промешајте добро пред употреба. Конзумирајте по 30 мл дневно, пред јадење. За најдобри резултати , чувајте го во ладилник и конзумирајте го до 30 дена по отворањето.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Супер антиоксидант.
  • Уникатна комбинација на овошни сокови и екстракти.
  • Егзотичен вкус, допадлив за секого.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден1.814,00 Regular Price
ден1.723,30Sale Price