top of page
Forever Lycium Plus/ Лициум Плус

Forever Lycium Plus/ Лициум Плус

Код: 072
100 таблети

 

 

 

Со илјадници години човекот го користи овошниот екстракт на Lycium barbarum и Licorice Flavonoid, екстракт од корен на Европско растение за одржување и балансирање на здравиот организам. Сега ви ги предлагаме овие две лековити растенија во еден неверојатен производ! Forever Lycium Plus содржи витамини, растителни материи, минерали, бета каротин, полисахариди, аминокиселини и биофлавоноиди за подобро здравје. Овој додаток во исхраната е и одличен антиоксидант.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Екстракт од плодот на Lycium barbarum (плод во форма на прав) 300 мг

  Екстракт од флавоноиди од билката ликорица 37,5 мг

  Микрокристална целулоза, целулоза, стеаринска киселина и магнезиум стеарат.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  По една таблета три пати на ден.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Моќен антиоксидант.
  • Добар извор на фитокомпоненти.
  • Силен тоник.
  • Добро делува на видот, кожата, црниот дроб, бубрезите и срцето.
  • Помага во спречување на очни и нервни заболувања кои се појавуваат како последица на болеста дијабетис, како и последици од хемотерапија и зрачење
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден2.174,00 Regular Price
ден2.065,30Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page