top of page
Forever Garcinia Plus/Додаток во исхраната со Гарцинија Камбоџијаа

Forever Garcinia Plus/Додаток во исхраната со Гарцинија Камбоџијаа

071 - 70 таблетки

 

 

Ви ги предлагаме активните состојки на хидролимонската киселина од плодовите на дрвото Гарцинија Камбоџија. Идеален придружник на секоја диета за слабеење, овој додаток во исхраната помага во природната размена на материите на телото и истовремено го контролира апетитот и дава чувство на заситеност.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Екстракт од Gacinia Cambogia (кората на плодот во форма на прав), шафраново масло, желатин, глицерин, средноверижни триглицериди, дестилирана вода, пчелен восок, лецитин, екстракт од рогач, титаниум диоксид, хром пиколинат.

  Секоја гел капсула содржи 500 мг екстракт од Гарцинија Камбоџија (со што се обезбедуваат 250 мг ХЛК) и 100 мкг хром пиколинат.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  По една таблета околу 30 минути пред оброк три пати на ден. (Ефективна доза на ХЛК започнува од 500 мг. Ако Forever Garcinia Plus се конзумира три пати на ден, ХЛК станува неколку пати поефикасна. Ви препорачуваме да пиете најмалку 2 л вода на ден (осум до десет чаши по 250 мл) и се препорачува да се пијат меѓу оброци, а не за време на оброк).

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Корисно средство за контрола на телесната тежина.
  • Ги одржува здрави косата, ноктите и кожата.
  • Помага да го намалите нивото на холестерол.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден2.174,00 Regular Price
ден2.065,30Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page