top of page
Forever Calcium/Форевер Калциум

Forever Calcium/Форевер Калциум

Код: 206
90 таблети

 

 

 

Формула со високо концентриран калцуим цитрат. Нов производ, кој што ви дава 100% од дневната препорачана доза калциум. Овој ценет минерал е комбиниран со витамин Д и магнезиум – два елементи без кој што калциумот не може целосно да се апсорбира од организмот. Незаменлив додаток во исхраната за здрави коски и заби!

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Калциум (како калицум нитрат), магнезиум (како магензиум оксид), витамин Д (како холекалциферол)

  Калциум дифосфат, стеаринска киселина (од растително потекло) магнезиум стеарат (од растително потекло), екстракт од соја, природна арома.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Конзумирајте една до две таблети дневно со вода.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Прекрасен извор на калциум и магнезиум.
  • Формула за максимално апсорбирање на калциум.
  • Средство за профилактика на остеопороза.
  • Задолжителен за здрави заби и коски.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија.

ден1.581,00 Regular Price
ден1.501,95Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page