top of page
Avocado Face & Body Soap/Сапун за лице и тело со авокадо

Avocado Face & Body Soap/Сапун за лице и тело со авокадо

Код: 284
142 грама

 

 

Нежен сапун со силни хидратантни својства, благодарение на маслото од авокадо кое го содржи. Вашето лице и кожа ќе бидат неверојатно мазни и чисти. Свежиот цитрусов мирис ќе ве исполнува со енергија при секое капење.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Натриев палмитат, натриев палмов кернелат, вода, масло од авокадо (Persea Gratissima), аромат, натриев хлорид, титаниев диоксид (CI 77891), глицерин, тетранатриев EDTA, тетранатриев етидронат, железни оксиди (CI 77499), жолт 10 (CI 47005), црвен 4 (CI 14700), зелен 3 (CI 42053)

   

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

  Користете го сапунот со авокадо за телото и лицето, темелно исплакнете и исушете ја кожата со крпа.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Авокадото е богат извор на витамини А, В, D и Е.
  • Содржи антиоксиданти кои помагаат во борбата со слободните радикали.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден407,00 Regular Price
ден386,65Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page