top of page
Aloe Vera Gelly/Алое Вера Желе (зелен крем)

Aloe Vera Gelly/Алое Вера Желе (зелен крем)

Код: 061 - 118 мл

 

 

 

Растението Алое Вера има благотворно дејство врз кожата на многу начини, а нашето Алое Вера Желе е толку чисто и силно, како сега да сте го исцедиле од листовите на ова волшебно растение. Тоа ја смирува и заштитува кожата, па затоа е добро секогаш да ви биде на дофат. Вистинската моќ на Алое Вера!

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Стабилизиран Алое Вера гел, дестилирана вода, глицерин, триетаноламин, карбомер, токоферол (природен витамин Е), алантоин, аскорбинска киселина (витамин Ц), диазолидинил карбамид, метилпарабен.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Внимателно исчистете ја кожата пред да нанесете рамномерно Алое Вера желе. Повторете го процесот доколку е неопходно.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Се користи како прва помош кај секакви кожни проблеми (вклучувајќи акни, егзема, псоријаза, дерматит, изгореници, црвенило на кожа од топлина или сончаница).
  • Идеално средство за смирување после електролиза.
ден1.110,00 Regular Price
ден1.054,50Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page