top of page
Aloe Sunscreen/ Крема за сончање

Aloe Sunscreen/ Крема за сончање

Уживајте во летните денови на плажа без да дозволите сончевите зраци да ја оштетат вашата кожа. Независно дали се подготвувате за сурфање или одите на прошетка во парк, Aloe Sunscreen ќе го заштити целото ваше семејство.

Со новиот Aloe Sunscreen можете да одите насекаде каде сонцето грее, благодарение на широко спектарната заштита со фактор 30 која ја заштитува вашата кожа од ултравиолетовите зраци тип А и тип В. UVA претставуваат 95% од зрачењето кое допира до Земјата. Тие продираат длабоко во кожата и играат голема улога за стареењето и појавата на брчки.

 

СОСТАВ

Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice (Stablized* Aloe Vera Gel), Zinc Oxide, Octocrylene, Homosalate, Propanediol, Ethylhexyl Salicylate, Propylheptyl Caprilate, Disostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, VP/Hexadecene Copolymer, Cetearyl Ethylhexanoate, Undecane, Polyhydroxystearic Acid, Hydrogenated Castor Oil, Tridecane, Caprylyl Glycol, Magnesium Sulfate, Parfum, Benzyl Salicylate, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Sodium Gluconate, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Ethylhexylglycerin, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Pottasium Sorbate.

 

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

Нанесете го обилно лосионот 15-30 мин. пред изложување на сонце. Средно количество за нанесување на целото тело на возрасен = 6 лажички (околу 36 g). Нанесувањето на помало количество сериозно го намалува нивото на заштита. Нанесете повторно по долг престој во вода, обилно потење и бришење со крпа.

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • SPF 30 заштита од UVA и UVB зраци.
  • Одлична заштита со природен цинк оксид.
  • Смирува, навлажнува и заштитува.
  • 80 минути водоотпорност.
  • Достава

    Достава со карго

ден1.537,00 Regular Price
ден1.460,15Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page