Aloe Lotion/Лосион за раце и тело со Алое (сина крема)

Aloe Lotion/Лосион за раце и тело со Алое (сина крема)

Код: 062 - 118 мл

 

 

Прекрасен повеќефункционален лосион за раце и тело со свежа, лесна арома, која што може да се користи како од женскиот, така и од машкиот пол. Алое лосионот содржи 100% стабилизиран гел од Алое Вера и е најконцентриран од сите наши лосиони ( со исклучок на Aloe Vera Gelly). Го вклучивме одличниот квалитет на Алое Вера со антиоксиданти, витамин Е, колаген и еластин, за да ја зачуваме еластичноста и нежноста на вашата кожа. Пробајте и ќе се уверите!

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Стабилизиран Алое Вера Гел, дестилирана вода, пропилен гликол, стеаринска киселина, глицерил стеарат, триетаноламин, цетил алкохол, масло од семки од кајсија, вазелин, ланолин, масло од јојоба (Buxus Chinensis), растворен колаген, хидролизиран еластин, токоферол (природен витамин Е), олеинска киселина, стеарил стеарат, диоктил адипат, октил стеарат, октил палмитат, полиетилен гликол- 100 стеарат, натриум хиалуронат, натриум РСА, екстракт од камилица, алантоин, ланолински алкохол, аскорбинска киселина, диазолидинил карбамид, метилпарабен, пропилпарабен, мирис.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Нанесете рамномерно. Најдобар резултат се добива ако нежно масирате до целосно впивање на лосионот во кожата. Повторете го процесот ако е неопходно.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Хидратант за лице и тело.
  • Одличен хидратант после изложување на телото на сонце.
  • Крем за раце.
  • Понежна формула од Хидратантниот лосион со Алое-Aloe Moisturizing Lotion.
  • Погоден за употреба кај лесни кожни надразнувања.
ден1.027,00 Regular Price
ден975,65Sale Price