top of page
Aloe Lips/Балсам за усни со алое и jојоба

Aloe Lips/Балсам за усни со алое и jојоба

Код: 022 - 4,25 г

Во својата формула содржи стабилизиран гел од алое вера, јојоба, специјални хидратантни и заштитни материи. Aloe Lips е идеална грижа за вашите усни во секое време. Затоа треба да пробате и самите да се уверите, а можете да го понудите и на вашите пријатели. Балсамот за усни со Алое ќе ја заштити кожата на вашите усни од сонце, студ и ветер.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Стабилизиран Алое Вера Гел, масло од јојоба (Buxus Chinensis), вазелин, октил хидроксистеарат, пчелен восок, восок од Candelilla (Euphorbia Cerifera), миристил миристрат, Copernica Cerofera, озокерит, арома, алантоин, пропилпарабен.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Редовно нанесувајте на усните за да ги навлажните, особено во суровите атмосферски услови. Како средство за прва помош нанесете врз лесни исекувања, изгореници или убоди од инсекти.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Ги навлажнува усните.
  • Балсам за прва помош.
  • Сјај за усни.
  • Заштита при високи и ниски температури.
  • Заштитува и лекува херпеси.
ден259,00 Regular Price
ден246,05Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page