top of page
Aloe-Jojoba Shampoo/Шампон за коса од алое и јојоба

Aloe-Jojoba Shampoo/Шампон за коса од алое и јојоба

 

Направен со чист гел од внатрешноста на листовите на алое вера и масло од јојоба за зајакнување на косата, обновениот шампон на Форевер е идеален за секојдневна употреба. Уживајте во свежиот мирис на тропски плодови со ноти на слатка павлака, додека богатата природна пена помага за лесно миење на нечистотиите и замастувањето. Формула без сулфати, ја одржува рамнотежата на влага на скалпот, а косата е мека и лесна за чешлање.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

  Нанесете на влажна коса и масирајте за да го стимулирате скалпот и да формирате убава пена. Исплакнете темелно. За оптимални резултати, користете со алое-јојоба балсамот.

   

  СОСТАВ

  Aloe Barbadensis Leaf Juice (Stabilized* Aloe Vera Gel), Aqua, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Sodium Carboxymethyl C10-16 Alkyl Glucoside, Lauryl Glucoside, Rosa Canina Fruit Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Hydroxyacetophenone, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Potassium Sorbate, Dimethicone PG-Diethylmonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Glycerin, Sodium Citrate, Citric Acid, Propanediol, Ascorbic Acid, Parfum, Benzyl Benzoate, Chlorphenesin, Sodium Benzoate, Sorbic Acid.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Универзален шампон за секој тип коса.
  • Нежен за кожата на главата.
  • Природна пена за лесно миење на нечистотиите и замастувањето.
  • За мека коса, лесна за чешлање и стилизирање.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден1.610,00 Regular Price
ден1.529,50Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page