Aloe-Jojoba Shampoo/Шампон за коса од алое и јојоба

Aloe-Jojoba Shampoo/Шампон за коса од алое и јојоба

Код: 521 - 296 мл

Во новата и чиста формула на шампон од алое и јојоба е искористена природната содржина на сапонини во нашата омилена состојка - алоето. Јојоба има кератинизирачки ефект кој ја нагласува природната боја и сјајот на косата. Овие состојки ги чистат и најтврдокорните масти, а воедно го смируваат скалпот. Со додавањето на етеричното масло од лаванда на Форевер, добивме пријатна и привлечна арома која смирува.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Сок од листот на Алое Барбаденсис (стабилизран гел од алое вера), кокамидопропил хидроксисултаин, натриум метил 2-сулфонат, вода, динатриум 2-сулфолаурат, децил гликозид, 1,2-хексанедиол, масло од лаванда (Lavandula Angustifolia), масло од шипка (Rosa Canina), масло од семе на јојоба (Simmondsia Chinensis), лимонска киселина, мирис.

   

  УПОТРЕБА

  Нанесете врз мокра коса и масирајте за да го стимулирате скалпот и да формирате убава пена. Темелно исплакнете. За оптимални резултати по миењето користете го балсамот од алое и јојоба.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • рН балансиран.
  • Без сулфати.
  • Три природни масла за смирување на скалпот.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден1.386,00 Regular Price
ден1.316,70Sale Price