top of page
Aloe Heat Lotion/Загревачки лосион со Алое (црвен крем)

Aloe Heat Lotion/Загревачки лосион со Алое (црвен крем)

Код: 064 - 118 мл

 

 

 

Стабилизираниот гел од Алое Вера во комбинација со загревачки и смирувачки билки, длабоко навлегува во кожата и смирува, со цел да го овозможи посакуваното опуштање по напорниот ден. Идеален за опуштање и смирување на болките во мускулите кои што се оптеретуваат преку целиот ден. А зошто да не го користите и како лосион за масажа?

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Стабилизиран Алое Вера Гел, дестилирана вода, метил салицилат, глицерил стеарат, пропилен гликол, цетил алкохол, ментол, триетаноламин, масло од еукалиптус, масло од семки од кајсија, вазелин, масло од сусам, ланолин, масло од јојоба, олеинска киселина, полиетиленгликол-100 стеарат, карбомер, алантоин, ланолински алкохол, аскорбинска киселина (витамин Ц), диазолидинил карбамид, метилпарабен, пропилпарабен.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  На посакуваното место нанесете рамномерно од кремата и правете масажа на кожата. Избегнувајте контакти со очите. Во случај да дојде до допир со очите, плакнете ги обилно со вода во времетраење од неколку минути.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Згревачки агенс кај болки, болни зглобови и исчашувања.
  • Помага при главоболки (нанесете мала количина врз слепоочниците).
  • Кај бронхијални и дишни проблеми (масирајте врз градите и грбот).
  • Погоден е за употреба како за деца така и за возрасни.
  • Идеален е за масажа.
ден1.027,00 Regular Price
ден975,65Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page