top of page
Aloe Liquid Soap /Течен алое сапун

Aloe Liquid Soap /Течен алое сапун


473 мл

 

 

ОПИС

Измијте и навлажнете ги рацете и телото со течниот алое сапун на Форевер. Неговата кремаста бисерна формула потхранува и вие ја чувствувате кожата свежа и регенерирана. Погоден и за кујната и за бањата, течниот алое сапун ја доловува моќта на алоето и ја комбинира со други импресивни состојки за мулти-функционално чистење на секој дел од телото за целото семејство.

 

Комбинирајќи го најдоброто од природата со чисто алое вера од сопствените полиња, Форевер создаде течен сапун кој чисти темелно и ѝ дава мекост и свежина на кожата. Алоето ја смирува и навлажнува, а аргановото масло ѝ обезбедува витамин E и природни масни киселини за да ја негува и да го поддржува нејзиното здравје. Необичната состојка е позната како „течното мароканско злато“ и се добива внимателно од плодовите на аргановото дрво.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

  Нанесете на влажни раце. Направете пена, исплакнете со вода и исушете.

   

  СОСТАВ

  Aloe Barbadensis Leaf Juice (Stabilized* Aloe Vera Gel), Water (Aqua/Eau), Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Propanediol, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Methyl 2-Sulfolaurate, Sodium Chloride, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Glycol Distearate, Hydroxyacetophenone, Disodium 2-Sulfolaurate, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Citric Acid, Potassium Sorbate, Laureth-4, Glycerin, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Jojoba Esters, Argania Spinosa Kernel Oil, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Amica Montana Flower Extract, Sorbic Acid, Fragrance (Parfum), Sodium Benzoate, Benzyl Benzoate, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Ascorbic Acid.

   

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Средства за чистење од природни извори за лесна пена.
  • Аргановото масло и естерите од јојоба ја навлажнуваат кожата.
  • Нежен за чувствителната кожа.
  • Погоден за целото семејство.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден1.388,00 Regular Price
ден1.318,60Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page