top of page
Aloe First/Смирувачки спреј за кожа со Алое

Aloe First/Смирувачки спреј за кожа со Алое

Код: 040
473 мл

 

 

Природно смирувачки спреј за кожа за локална употреба. Нашиот стабилизиран гел од Алое Вера содржи разновидни ензими и богата гама на аминокиселини, минерали и витамини. Само со неколку прскања ќе го почувствувате ефектот дури и кај тешко достапните места. Секогаш кога имате потреба од благопријатното влијание на Алое Вера, можете да посегнете по Aloe First.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Стабилизиран Алое Вера Гел, дестилирана вода, алантоин, пропилен гликол, токоферол (природен витамин Е), полисорбат 20, имидазолидинил карбамид, метилпарабен, натриум цитрат, пчелен прополис, екстракт од невен, екстракт од бела ајдучка трева, екстракт од мајчина душица, екстракт од камилица, екстракт од глуварче, екстракт од еукалиптус, екстракт од божја круна (Passionflower), екстракт од жалфија, екстракт од ѓумбир, екстракт од боражина (Borage),екстракт од сандалово дрво.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  Рамномерно нанесете врз кожата за да ја смирите и навлажните.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Потребно е да биде присутен во секој дом.
  • Смирува при изгореници, црвенило, убоди од инсекти и плускавци.
  • Ја штити косата од сончевите зраци и од штетното влијание на хлорот.
  • Смирува тропски лишаи.
  • Ја заштитува косата пред правење на трајна фризура.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија

ден1.463,00 Regular Price
ден1.389,85Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page