top of page
Aloe Cooling Lotion/ Алое лосион за разладување

Aloe Cooling Lotion/ Алое лосион за разладување

Освежете ги вашите изморени мускули и зглобови по долгиот ден или тежок тренинг со Aloe Cooling Lotion. Лесната и закрепнувачка формула нуди моментално ладење кое ги закрепнува напрегнатите мускули и придонесува за нивното закрепнување.

Идеален за вашиот спортски ранец или ноќното шкафче, Aloe Cooling Lotion содржи закрепнувачки ментол, масло од еукалиптус, камфор, екстракт од рузмарин и метил сулфонил метан или МСМ – органско соединение на сулфурот кој е третиот најзастапен минерал во човечкото тело.

Дозволете моќта на ментолот, на гелот од внатрешноста на листовите на алое вера и на другите природни состојки да го поддржат вашиот активен начин на живот. Почувствувајте олеснување и релаксација кога ќе го втриете алое лосионот за ладење во вашата кожа по напорниот ден или по вежбање.

 

СОСТАВ

Aloe Barbadensis Leaf Juice (Stabilized Aloe Vera Gel), Aqua, Dimethyl Sulfone, Menthol, Arginine, Glycerin, Carbomer, Dimethicone, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Limonene, Linalool, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Camphor, Potassium Sorbate, Citric Acid, Hexylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Polysorbate 80, Sodium Benzoate, Ascorbic Acid, Sodium Hyaluronate, Glycine Soja Oil, Tocopherol, Borago Officinalis Extract, 1-2-Hexanediol, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract.

 

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА

Нанесете обилно и втриjте сo масажни движења во кожата каде што е потребно.
Избегнувајте контакт со очите. Во случај на контакт со очите, исплакнете темелно со вода во продолжение на неколку минути.

 

ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Лосион за ладење со ментол, еукалиптус и алое.
  • Ја негува кожата и лесно се втрива во мускулите и зглобовите.
  • Нуди силно освежувачко чувство.
  • Помага да се релаксираат уморните мускули со ефект на ладење и смирување.
  • Придонесува за закрепнување и освежување после спортување.
  • Брзо се апсорбира, не ја прави кожата мрсна.
  • Достава

    Достава со карго

ден1.110,00 Regular Price
ден1.054,50Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page