top of page
Absorbent-C/Апсорбент Ц

Absorbent-C/Апсорбент Ц

Код: 048
100 таблети

 

 

 

100% Витамин Ц, изваден од природни цитрусови биофлавоноиди, како и од портокал и папаја соединети со природни овесни трици, со што се гарантира максималното апсорбирање. Вкусна таблета за џвакање, која што ќе му се допадне на целото семејство.

 • ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

  СОСТАВ

  Овесни трици, сорбитол, пчелен мед, аскорбинска киселина (витамин Ц), стеаринска киселина, природна арома на портокал, цитрусови биофлавоноиди, плод од папаја и силициум двооксид.

   

  ПРЕПОРАКА ЗА ДОЗИРАЊЕ

  По една таблета три пати на ден.

   

  ОСНОВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Помага во апсорбирањето на витаминот Ц во организмот.
  • Моќен антиоксидант.
  • Природен антихистамин.
  • Има благотворно влијание врз кожата и зглобовите, кај дишни проблеми и катаракта.
  • Forever Absorbent-C не содржи шеќер, конзерванси, скроб и вештачки бои.
 • ДОСТАВА

  Достава со карго низ цела Македонија.

ден1.153,00 Regular Price
ден1.095,35Sale Price
Product Page: Stores_Product_Widget
bottom of page